Středa 15.00 – 17.00

Vaše připomínky a náměty k webu MČ Komárov, případně informace, které byste chtěli na těchto webových stránkách zveřejnit, zasílejte na emailovou adresu: web@komarov.cz. Děkujeme.

Sledujte nás

Komárovské gymnastky zazářily v pražské Lucerně

Děvčata mají za sebou další úspěšnou sezónu. V letošním roce jsme posbíraly už 9 titulů. Nejvyššího ocenění se nám dostalo na republikovém finále v Praze. V neděli 26. května se gymnastky z Komárova vydaly na Mezinárodní taneční mistrovství Mia festival 2019. Tuto soutěž pořádá spolek „Děti fitness aneb sportem proti drogám“. Galavečer, na který si děvčata vybojovala postup z Olomouckého semifinále, se konal v pražské Lucerně. Naše děvčata vystoupila se skladbou „Pod hladinou“ v kategorii gymnastika 7 – 9  let, úroveň profesionál. Gymnastky předvedly vynikající výkon a roztančily nejen diváky, ale i rozhodčí. Díky dobře zvolenému kostýmu a osvětlení rozzářila děvčata celou Lucernu. Nejprve se dostalo ocenění trenérkám Nikol Mruskové a Martině Plačkové za vynikající práci s dětmi. Poté naše malé gymnastky získaly 1. místo a dobyly tak titul mistryně Mia festivalu. Porota byla ze skladby natolik unešená, že vyzvala děvčata, aby si společně zatančili populární tanec „Baby shark“ před plnou Lucernou. Královna festivalu na závěr vyhlásila Komárov jako absolutního vítěze večera v kategorii gymnastika. Nechaly jsme za sebou 10 skladeb a náš náskok na 2. místo bylo 8 bodů. Byl to pro nás večer plný zážitků, dojetí a překvapení. Odvážely jsme si z Prahy dva tituly, certifikát, medaile, pohár a maskota absolutního vítěze.

Komárov reprezentovaly tyto malé gymnastky: Elen Pospíšilová, Nelly Plačková, Viktorie a Zuzana Šustkové, Lucie Šulcová, Vendula Ondrová, Vendula Peterková, Klára Skřečková, Marie Štefková, Lada Lachetová, Barbora Mrusková a Zuzana Majerová.

Hned ve čtvrtek 30. 5. jsme získaly v Opavské hale na republikovém finále pohybových skladeb 2. místo. Jednalo se o finále soutěže školních sportovních klubů. Komárovské gymnastky se staly vicemistryněmi v konkurenci pěti týmů.

Za zmínku také stojí krásné stříbrné místo z mezinárodního festivalu, který proběhl v Trnavě.  Děvčata bojovala v konkurenci 16 týmů ze čtyř zemí. Soutěž měla zastoupení z České, Slovenské a Maďarské republiky a Litvy.

Gymnastkám se dařilo nejen v pohybových skladbách, ale také i na nářadí a v TeamGymu. Na všech soutěžích jsme obsadily medailové pozice.

Děkujeme děvčatům za reprezentaci Komárova a za vynikající úspěchy. Největší cenou pro nás ale bylo získání kvalitního nářadí. Děkujeme moc za sponzorské dary, díky kterým se můžeme zlepšovat. Děkujeme také rodičům za podporu.

Nikol Mrusková

Tým Gymnastics Opava-Komárov zvítězil na soutěži MIA FESTIVAL 26.5.2019 v Pražské Lucerně.