Obecní úřad Komárov
Podvihovská 16
Opava 9-Komárov 747 70

Tel: 553 794 131
Mobil: 603 392 326
E-mail: komarov@opava-city.cz

Úřední hodiny
Pondělí 08.00 – 10.00
Středa 15.00 – 17.00

Vaše připomínky a náměty k webu MČ Komárov, případně informace, které byste chtěli na těchto webových stránkách zveřejnit, zasílejte na emailovou adresu: web@komarov.cz. Děkujeme.

Sledujte nás

Muži SK Komárov zahájili sezónu ve své soutěži doslova tragicky

Muži SK Komárov zahájili sezónu ve své soutěži doslova tragicky. S nulou na kontě, třemi vstřelenými brankami a patnácti obdrženými to budou mít letos složité. Přitom loňský kádr zůstal pohromadě a změny byly minimálni. Odešel pouze Bartusek z pracovních důvodů a Jan Smolek, jenž zamířil do Malých Hoštic. Kádr naopak posílil navrátilec z Oldřišova Michal Šubrt a k týmu se rovněž připojil bývalý ostro střelec  Kylešovic  Pavel Přibyla. Dalším novicem je Ondřej Panáček z Hradce nad Moravicí. Výsledky v přípravě přitom nenaznačovaly nějaké komplikace. V poháru naši hráči nejprve smetli celek z Malých Hoštic 10:4. Poté přijel zkušený soupeř z Kozmic a na svůj postup se tvrdě nadřel. Naši hráči podali velmi slušný výkon a nakonec podlehli soupeři 0:2. Jen pro připomínku Kozmice byly účastníkem předkola České pošty a o týden dříve podlehly stejným poměrem diviznímu Havířovu. V posledním utkání podlehli naši hráči Zlatníkům 3:6. Tito soupeři hrají od dvě soutěže výše. Jen Malé Hoštice měli menší výběr „A“ i „B“ týmu.

TJ Vřesina vs. SK Komárov 4:1 (1:1)

Branka: Jan Tůma

Report utkání:

K prvnímu mistrovskému utkání zajížděli naši hráči do Vřesiny, která loni z okresního přeboru sestoupila. Komárovští nehráli vůbec špatně a ve 20. minutě se ujali vedení z kopačky Jana Tůmy.  Ve 35. Minutě se po rohovém kopu dočkali i domácí hráči. Po druhé dorážce se střelou do šibenice prosadil Ondřej Kocián. Poločas tak skončil 1:1. Do druhé půle vlétli komárovští  jako uragán a zažívali nejlepší chvíle zápasu. Své tři vyložené tutovky ale neproměnili a tak přišla znovu na řadu Vřesina. Do této doby dobře bráněný Pientka se dostal po kombinaci na dostřel a ránou z 20 metru rozvlnil síť. Čtyři minuty na to se navíc trefil hlavou po rohu Petr Koval a účet zápasu uzavřel v 81. minutě Vojtěch Kocián. Naši hráči  se nedokázali podruhé prosadit a Vřesina tak urvala 3 body.

SK Komárov vs. SK Viktorie Chlebičov „B“  1:3 (0:2)

Branka: Radek Tůma

Report utkání:

Své první domácí utkání sehráli naši hráči s béčkem Chlebičova. A po minulém nepovedeném utkáni chtěli a měli chuť zvítězit. Bohužel se k naším hráčům opět přiklonila smůla. Nejprve dobře neodhadl odkop obránce Lindovský a hostující hráč se řítil sám na domácího brankáře. Ten včasným vyběhnutím zmenšil hráči střelecký úhel a míč mu vyrazil. Bohužel pro domácí si tento odražený balón srazil do vlastní sítě právě vracející se nešťastník Lindovský. Poté převzali iniciativu utkání naši hráči a vytvořili si i gólové šance. Tu největší spálil právě novic Pavel Přibyla. Centrovaný balón Michala Šubrta prolétl až na zadní tyč, kde byl osamocen Přibyla. Byla před ním jen prázdná branka. Jenomže se zničehonic přiřítil Chlebičovský gólman Josefus a šanci mu zneškodnil. Jak se říká nedaš dostaneš opět zafungovalo. Ve 45. Minutě se prosadili hosté podruhé. Přišel centr z pravé strany a osamocený střelec hostí Šupík rozvlnil síť hlavou podruhé. Poločas 0:2 Do druhé půle znovu vlétli naši hráči, jako uragán. V 50. Minutě se prosadil po standartní situaci hlavou Radek Tůma, jenž posadil míč do pravé šibenice skvěle chytajícímu brankaři Josefusovi  1:2. Poté přišli další šance na vyrovnání a to z kopačky Šubrta a Přibyly. Další tutovku pak zneškodnil Chlebičovský Josefus dobře hrajícímu Tůmovi. V 88. Minutě přišlo rozhodnutí .  Hostůjcí hráč poslal přízemní střelu na domácí branku. Brankář Pelc si pro ní šel, jenomže přišel neskutečný odraz od hřiště a míč ho přelétl 1:3. Černou kaňkou utkání bylo pak minutu před koncem zranění Chlebičovského brankáře Josefuse, jenž si z utkání odnesl otřes mozku a poranění krční patéře. Celý tým Komárova mu přeje brzké uzdravení.

TJ Sokol Dobroslavice vs. SK Komárov 4:1 (2:0)

Branka: Pavel Lyko

Report utkání:

Ve třetím kole zajížděli muži Komárova na horkou půdu do Dobroslavic. Naši hráči byli znovu odhodláni udělat pro výsledek maximum. Jenomže pořádnou trhlinu jejich plány dostaly již ve třetí minutě. Domácí šikovný útočník se protáhl kolem Nováka, ten jej v pokutovém území faulovala a pískala se penalta. Tu domácí hráč proměnil 1:0. V 8. Minutě bylo hostům ještě hůře. Přišel dlouhý balón za naši obranu a domácí útočník, jenž ve třetí minutě otevřel skóre přehlavičkoval vybíhajícího brankáře Pelce 2:0. Pak znovu jakoby se hráči Komárova probrali a zatalačili domácí tým na jejich půlce. Výsledkem z toho byly dvě šance. Šubrt nejprve hlavičkoval těsně vedle. Poté ho napodobil i Přibyla. Exkylešovský hráč dokonce vstřelil branku, jenomže ta pro údajný ofsajd nebyla uznána. Těsně před poločasem skórovali i domácí, ale taktéž tato branka pro ofsajd neplatila. Do druhé půle vlétli naši hráči znovu odhodláním s výsledkem něco udělat. Nejprve Šubrt nastřelil po rohovém kopu břevno. O pět minut později přišla další šance v ní se ocitl Lukáš Krkoška.. Při zakončení byl zezadu sražen domácím brankářem, ale kupodivu píšťalka sudího zůstala němá. Znovu tak přišel trest domácích. Centrovaný balón tečoval Hřivnáč tak, že jej stěží brankář Pelc vyrazil. Přišel další centr, po němž domácí střelec z voleje otřel balón o Novákovu nohu a byl z toho angličan – 3:0. Deset minut před koncem přidali domácí čtvrtou branku. Dlouhý balón šel, až za naši obranu, kde byl neobsazený domácí útočník a ten šel sám na našeho brankáře. Pohrál si sním a zvýšil skóre na – 4:0. (dle nás se jednalo o jasný ofsajd, bohužel branka platila.) O pět minut mohlo být ještě hůře. Dobroslavický útočník vystihl špatnou přihrávku v komárovské obraně a řítil se sám na brankáře Pelce. Ten však společně s Danielem Kořínkem zachránil hosty od další pohromy. Minutu před koncem utkání se dočkali také naši hráči, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Pavel Lyko 4:1.

SK Komárov vs. TJ Sokol Bělá 0:4 (0:1)

Report utkání:

Ke čtvrtému utkání nastoupili naši proti týmu z Bělé. Tým z Bělé měl na kontě jeden bod, takže naši hráči se mohli odrazit. Utkání znovu začali naši hráči slibně. Měli menší nápor a zatlačili hosty na jejich polovině, ale bez vyložené šance. V 10. Minutě přišel rychlý protiútok hostů. Míč si hosté narazili těsně u šestnáctky. Z voleje vypálil jeden z hráčů Bělé a domácí brankář musel zasahnout a konečky prstů vytlačil míč nad břevno. Ve 20. Minutě se hráči Bělé dočkali. Nikým nehlídaný hráč hostí upaloval z půlky hřiště sám. Komárovská obrana se rozestoupila a nechala hostujícího hráče pohodlně zakončit. Ten vyslal střelu, jenž mířila přesně k pravé komárovské tyči 0:1. Naši hráči se znovu snažili vyrovnat, jenomže všechny akce končily u hostující obrany nebo daleko od hostující svatyně. Těsně před přestávkou mohli hosté svůj náskok zvýšit. Z levé strany se vyřítil hráč Bělé. Jeho střelu však domácí brankář Pelc vyrazil. Do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty. Do druhého poločasu šel domácí tým s menšími obměnami v sestavě. Ani to však nepomohlo. Hosté naopak v 55. Minutě přidali druhý gól. Zcela osamoceny útočník šel sám na domácí branku a pod vybíhajícím brankářem Pelcem zvýšil na 2:0. Poté domácí jakoby přestali hrát nedokazali si nahrát. Kupila se jedna hrubka za druhou. Nejvíce hrubek však začal kupit brankář Pelc. Nedokázal chytit balón. Po špatném odkopu Lindovského mohl chytit balón ze vzduchu. Neučinil tak a chtěl balón odkopnout. Trefil ho však špatně a hostující hráč už mířil do opuštěné klece. V tu chvíli zatáhl ještě za záchrannou brzdu domácí brankář . Hráče z Bělé doslova sundal a kopala se penalta. Tu hosté s přehledem proměnili 0:3. V 70. Minutě přišla totožná situace. S tím akorát, že míč tentokrát odkopl Jan Novák. Brankář Pelc se znovu vyznamenal a rozhodl se hrát nohou a míč znovu trefil špatně. Balón mířicí do opuštěné klece se nakonec stočil (pouze) na rohový kop. Deset minut před koncem utkání přišla ještě čtvrtá branka hostí. Hostůjící hráč znovu upaloval sám na domácí branku a kolem vybíhajícího brankaře uzavřel skóre utkání 0:4. Jediný světlý moment přišel minutu před koncem. Kapitán Bělé napřáhl z dvaceti metrů a míč mířící do levé šibenice Komárovské branky domácí brankář vytáhl na rohový kop.

Nepovedený úvod sezóny očima brankáře Petra Pelce

„Nevíme čím to je. Přípravu jsme měli dobrou, tým si věřil před sezónou. Přišli i posily do týmu a troufám si říct, že tým je trochu silnější, jako loni. Když zhodnotím první tři utkání. V těch jsme měli pasáž, kdy jsme soupeře opravdu přehrávali. Jenomže nedokážeme vstřelit branku. Poté příjde útlum necháme soupeře chvíli hrát a dostaneme branku a celá naše hra jakoby se sesype. V těch  utkáních tým opravdu dřel a chtěl vyhrát, jenomže to štěstí, které jsme měli loni se letos proti nám obrátilo. Dokážeme si vytvořit šance, jenomže ani ty 100% nedokážeme proměnit. Soupeř je naopak potrestat dokáže. Ve čtvrtém utkání doma s Bělou to byl už zmar nemouhocnosti. První poločas ještě nebyl tak zlý. Ale ve druhém co se předvedlo byl děs a hrůza. Obzvláště z mé stránky si nedokážu ty hrubky vysvětlit. Udělal jsme dva neskutečné zkraty a zdecimovanému týmu jsem vůbec nepomohl. Přišlo zase hodně lidí a předvedli jsme takovou hrůzu. Za tým můžu říct, že se snaží pravidelně trénuje a to v hojném počtu. Není to tak, že by se scházel pouze na zápas. I když popravdě řečeno v neděli to tak vypadalo, jakoby jsme se viděli poprvé. Doufejme, že už se chytíme a budeme předvádět takový fotbal, jako loni.“ Uzavřel hodnocení brankář Petr Pelc

 

Autor: Petr Pelc