Obecní úřad Komárov
Podvihovská 16
Opava 9-Komárov 747 70

Tel: 553 794 131
E-mail: info@komarov.cz

Úřední hodiny
Pondělí a středa 15.00 – 17.00

Vaše připomínky a náměty k webu MČ Komárov, případně informace, které byste chtěli na těchto webových stránkách zveřejnit, zasílejte na emailovou adresu: web@komarov.cz. Děkujeme.

Letní jízdní řád Hvozdnického expresu

Pod hlavičkou mikroregionu Hvozdnice a za finanční spoluúčasti města Opavy se podařilo obnovit provoz na vlakové trati mezi Opavou a Jakartovicemi, který kraj původně na jaře letošního roku zrušil a rozhodl se jej nahradit autobusovou dopravou. Zrušení provozu vyvolalo mezi občany vlnu nevole, na kterou zareagovali starostové dotčených obcí a začali hledat možnosti, jak vlaky do Jakartovic zachovat.

Nakonec se podařilo obnovit alespoň víkendový provoz během prázdnin. Vlaky tak na trať vyrazí v obou směrech třikrát denně. První a zároveň slavnostní jízda proběhne 5. července v 8.20 hodin, kdy vlak vyjede z Opavy východ. Další vlaky již pak budou vypravovány podle nového jízdního řádu. O provoz tratě se postará soukromá společnost Railway capital, a. s.

Starostové zároveň vyzývají lidi, aby trať využívali a tím ji podpořili. Právě podle tohoto letního provozu se bude totiž dále rozhodovat o její budoucnosti.

Nový jízdní řád:

vzdálenost zastávka spoj 314_001 spoj 314_003 spoj 314_005
0 Opava východ 08.40 10.40 16.40
2 Kylešovice 08.44 10.44 16.44
5 Otice 08.48 10.48 16.48
7 Slavkov u Opavy 08.50 10.50 16.50
9 Štáblovice 08.54 10.54 16.54
13 Dolní Životice 09.01 11.01 17.01
16 Litultovice 09.05 11.05 17.05
18 Mladecko 09.09 11.09 17.09
21 Jakartovice 09.14 11.14 17.14

 

vzdálenost zastávka spoj 314_002 spoj 314_004 spoj 314_006
0 Jakartovice 09.40 15.40 17.40
2 Mladecko 09.46 15.46 17.46
5 Litultovice 09.48 15.48 17.48
7 Dolní Životice 09.54 15.54 17.54
9 Štáblovice 10.00 16.00 18.00
13 Slavkov u Opavy 10.03 16.03 18.03
16 Otice 10.06 16.06 18.06
18 Kylešovice 10.10 16.10 18.10
21 Opava východ 10.14 16.14 18.14

 

Ondřej Skácel
Pracovník vztahů k veřejnosti

Publikováno dne 24.6.2014