Obecní úřad Komárov
Podvihovská 16
Opava 9-Komárov 747 70

Tel: 553 794 131
E-mail: info@komarov.cz

Úřední hodiny
Pondělí a středa 15.00 – 17.00

Vaše připomínky a náměty k webu MČ Komárov, případně informace, které byste chtěli na těchto webových stránkách zveřejnit, zasílejte na emailovou adresu: web@komarov.cz. Děkujeme.

Svoz bioodpadu skončí v půlce prosince, obnoví se podle počasí

Svoz nádob s bioodpadem v Opavě a městských částech skončí v pátek 14. prosince. Vedení města rozhodlo, že poté bude zimní přestávka, kdy se tento druh odpadu vyvážet nebude. “Praktické  poznatky z listopadu, kdy už mrzlo, nám potvrdily zkušenosti z jiných měst, že svoz bioodpadu v zimním období je velmi obtížně proveditelný.  Odpad umístěný do bionádoby při nízkých teplotách totiž přimrzá k jejím stěnám a je velmi obtížné, v mnoha případech nemožné, nádobu vyprázdnit,” vysvětlil náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek. “Chtěli jsme občanům vyjít vstříc, proto jsem původně plánovali odvoz i na zimní měsíce, ale v praxi jsme zjistili, že důkladné vyprázdnění nádob v tomto počasí skutečně není možné,” dodal.

Podle náměstka primátora Michala Jedličky se svoz obnoví nejpozději 1. dubna. “Vše záleží na počasí, pokud bude v březnu hezky, obnovíme ho dříve. Prosíme sledujte web města nebo Technických služeb, kde o tom budeme podle aktuální situace informovat,” řekl Michal Jedlička.

Informace budou zveřejněny také ve zpravodaji Hláska.

Děkujeme za pochopení.