Obecní úřad Komárov
Podvihovská 16
Opava 9-Komárov 747 70

Tel: 553 794 131
Mobil: 603 392 326
E-mail: komarov@opava-city.cz

Úřední hodiny
Pondělí 08.00 – 10.00
Středa 15.00 – 17.00

Vaše připomínky a náměty k webu MČ Komárov, případně informace, které byste chtěli na těchto webových stránkách zveřejnit, zasílejte na emailovou adresu: web@komarov.cz. Děkujeme.

Sledujte nás

Město rozdá pět tisíc sad tašek na tříděný odpad

V padesátiprocentní finanční spolupráci se společností EKO-KOM a.s. zajistilo město Opava pro své obyvatele pět tisíc sad tašek na tříděný odpad. Ty by jim měly pomoci s prvním tříděním domácí produkce odpadů a motivovat je k této významné aktivitě. Sada obsahuje tři plastové tašky – žlutá je určena ke sběru plastů a potravinářských plechovek (nápoje, kompoty aj.), zelená na sklo a modrá na papír a nápojový karton (od mléka, džusu apod.).

Tašky se budou vydávat až do vyčerpání zásoby. Protože jsou určeny pouze občanům města Opavy, budou zájemci požádáni o prokázání svého bydliště. Pro městskou část Komárov je určeno 250 sad. Občané Komárova, kteří mají o tyto tašky zájem, si je mohou převzít na úřadu městské části od 25. 8 2021 v úředních hodinách, vždy ve středu od 15.00 do 17.00 hod..

Tříděním odpadu v domácnostech tak společně podpoříme nejen kvalitu prostředí, ve kterém žijeme, ale také obecní pokladnu, která bude moci ušetřené prostředky využívat tam, kde prospějí Opavanům lépe. Vedení Hlásky věří, že se společně s ním pokusí lidé Opavu proměnit v čisté a ekologicky příkladné město.